Podsumowanie 2021 r. w Projekt Solartechnik – Projekt Solartechnik Group

Podsumowanie 2021 r. w Projekt Solartechnik

Podsumowanie 2021 r. w Projekt Solartechnik

Rozpoczynamy 2022 rok z energią, planami, pełni motywacji do dalszego rozwoju. Możemy już także podsumować minione 12 miesięcy. Był to czas intensywnego rozwoju, wzmacniania Zespołu, rozpoczynania nowych obszarów działalności.

Zyskaliśmy wiedzę, doświadczenie i kolejne megawaty!

DYNAMICZNY ROZWÓJ

Projekt Solartechnik tworzy obecnie już ponad 160 osób!

Powiększyliśmy siedziby w Tomaszowie Mazowieckim i Gliwicach, otworzyliśmy nowy oddział w Katowicach a także zagraniczną placówkę w Dreźnie. PST Germany odpowiada za rozwój projektów, w tym w szczególności agri PV pozwalającej na jednoczesne wykorzystanie ziemi pod uprawy rolne i do produkcji energii elektrycznej oraz floating PV, czyli instalacji na zbiornikach wodnych.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy zatrudniliśmy ponad 100 osób. Obecnie nadal prowadzonych jest kilkadziesiąt rekrutacji. Wzmocniliśmy dział montaży, aktualnie mamy już kilkanaście ekip na terenie całego kraju.

W Katowicach powstał dział B2B, który odpowiada za ofertę Projekt Solartechnik dla biznesu. W styczniu dołączył do nas Krzysztof Czajka, Wiceprezes Zarządu ds. handlowych.

Krzysztof Czajka, Wiceprezes Zarządu ds. handlowych

Za nami rok, w którym połączyliśmy zasoby i kompetencje Projekt Solartechnik, TDJ i Grupy FAMUR. Wspólnie z Famur i Energa-Obrót SA zawarliśmy umowę wartą 143 mln zł na sprzedaż energii elektrycznej.

REALIZACJE i UDZIAŁ W AUKCJACH OZE

Obecnie Projekt Solartechnik jest w trakcie realizacji ponad 150 MW farm PV na terenie całej Polski.

W 2021 r. z sukcesem braliśmy udział w czerwcowych i grudniowych akcjach OZE.

Wszystkie zgłoszone przez nas projekty wygrały, a ich sumaryczna moc wyniosła rekordowe 161 MW. To niemal dwukrotnie więcej niż w roku 2020, który dotychczas nosił miano lidera.

DZIAŁANIA PROMOCYJNE

W minionym roku wprowadziliśmy nową nazwę oraz logo Projekt Solartechnik wraz z identyfikacją wizualną. Braliśmy udział w wybranych pod kątem realizacji celów biznesowych wydarzeniach branżowych, takich jak targi, kongresy i konferencje.
Były to m.in.:
Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach,
Green Energy Kongres w Krakowie,
Konferencja EuroPOWER & OZE Power w Warszawie,
Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK,
Centralne Targi Rolnicze,
Warsaw Industry Week,
Polski Kongres Przedsiębiorczości podczas którego odebraliśmy wyróżnienie Ekostrateg 2021,
Międzynarodowe Energetyczne targi Energetab w Bielsku-Białej oraz Intersolar Europe w Monachium.

Realizujemy działania promocyjne online we współpracy z takimi portalami jak Gram w zielone i wnp.pl, a także z tytułami prasowymi takimi jak magazyn Forbes czy Tygodnik Poradnik Rolniczy.

Zwiększamy naszą aktywność w social media. Zachęcamy do obserwowania i tworzenia naszej społeczności na profilu Projekt Solartechnik w serwisie Facebook oraz firmowego konta na Linkedin.

ZAANGAŻOWANIE SPOŁECZNE

Pokazaliśmy siłę naszego Zespołu nie tylko w realizacji celów biznesowych. Zaangażowanie w akcję Dobre Anioły PST pokazało również naszą wrażliwość na potrzeby innych. Przed Świętami Bożego Narodzenia 38 podopiecznych Domu Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim otrzymało prezenty, wsparliśmy także placówkę produktami wskazanymi przez opiekunów.

2022 rok

Doświadczenia i wiedza zdobyte w minionym roku pozwalają nam śmiało wkraczać w nowy rok i realizację kolejnych ambitnych celów. Specjalizujemy się w budowie farm fotowoltaicznych, sprzedaży energii i rozwijaniu projektów PV w oparciu o własne biura projektowe. Przed nami praca nad rozwojem kolejnych obszarów: produkcji i dostawy komponentów do budowy oraz sprzedaży farm.

Bazując na zdobytym doświadczeniu chcemy dywersyfikować działalność i jeszcze lepiej wspierać proces przechodzenia na odnawialne źródła energii w Polsce. Nasze know-how i kompleksowe podejście do realizacji chcemy sprawdzić w kolejnym obszarze – projektów farm wiatrowych. Kolejne wyzwania to magazyny energii, zielony wodór i ładowarki samochodów elektrycznych.

Mariusz Goj, Dyrektor ds. energetyki wiatrowej