Rozpoczęcie współpracy z TDJ i Grupą Famur

Rozpoczęcie współpracy z TDJ i Grupą Famur

Jest nam niezwykle miło poinformować, że Projekt Solartechnik otwiera nowy rozdział w historii swojej działalności i rozpoczyna współpracę z TDJ i Grupą FAMUR.

TDJ to polska rodzinna firma inwestycyjna, która buduje długoterminową wartość, inwestując w obszarach: Equity, Venture, Estate, Finance i Foundation. Grupa FAMUR  z kolei to czołowy europejski dostawca szerokiego portfolio innowacyjnych rozwiązań dla branży wydobywczej i transportowo-przeładunkowej .

W ramach współpracy Projekt Solartechnik wniesie kompetencje branżowe, zasoby operacyjne i portfel projektów PV. TDJ zapewni know-how inwestycyjny, projekty referencyjne i banki ziemi, jak również portfel projektów PV, natomiast Grupa FAMUR przede wszystkim mocną pozycję finansową, własne zaplecze operacyjno-produkcyjne i portfel projektów PV.

Pozwoli to na szybkie zwiększenie skali działalności Projekt Solartechnik, otwierając tym samym ścieżkę dalszego dynamicznego rozwoju spółki.

Połączenie potencjałów trzech partnerów stwarza nam możliwość umocnienia pozycji lidera rynku w Polsce i budowy znaczącego gracza na europejskim rynku, który dysponując nowoczesną i konkurencyjną ofertą jest gotowy do realizacji kompleksowych projektów PV, m.in. w segmencie B2B.