Systemy montażowe

 

Jesteśmy jedną z największych firm specjalizujących się w instalacjach fotowoltaicznych w Europie Środkowo- Wschodniej.


Liderzy europejskiego rynku

Fotowoltaika to główny obszar działania naszej spółki. Nasza marka dzięki spektakularnym realizacjom jest rozpoznawalna w całej Europie, a Projekt Solartechnik Group kojarzy się inwestorom z profesjonalizmem oraz doskonałą jakością wykonanych prac. Jesteśmy znani także z naszego zaangażowania na rzecz propagowania energetyki odnawialnej w Polsce. Wraz z Ministerstwem Energii oraz Urzędem Regulacji Energetyki organizujemy cykliczne wydarzenia poświęcone realizacji inwestycji w instalacje fotowoltaiczne. Naszą obecność można również zauważyć w mediach. Nasi eksperci są ich częstym gościem w całej Europie. W Polsce prowadziliśmy między innymi wspólną akcję z portalem Wirtualna Polska. Jej szczegóły można sprawdzić w filmie znajdującym się w oknie obok.

1

Farmy komercyjne

Głównym obszarem naszej działalności są wielkopowierzchniowe elektrownie słoneczne.
2

Mikroinstalacje

Sieć dystrybutorów realizuje mikroinstalacje fotowoltaiczne na terenie całego kraju.
3

Biuro projektowe

Mamy najbardziej wyspecjalizowane w projektach PV biuro projektowe w całej Europie.
4

Systemy montażowe

Jesteśmy znanym producentem systemów montażowych dedykowanych na dach oraz grunt.

DCIM100MEDIADJI_0001.JPG

Fotowoltaika jest biznesem, który jest opłacalny

Dzięki wyraźnym spadkom cen poszczególnych elementów instalacji PV przedsiębiorcy inwestują w technologie solarne słusznie spodziewając się wymiernych korzyści. Dwie podstawowe dziedziny to budowa elektrowni wytwarzających energię elektryczną na własny użytek przedsiębiorcy, energię konsumowaną na miejscu, nienastawioną na odsprzedaż nadwyżek operatorowi, oraz budowa elektrowni przemysłowych, o dużych mocach, które przy właściwym finansowaniu same w sobie stają się intratnym przedsięwzięciem.

Dodatkowo na terenie całego kraju przedsiębiorcy są beneficjentami programów pożyczkowych, w niektórych województwach częściowo umarzalnych, co sprawia, że budując czy montując własne źródło energii uzyskują realne oszczędności na zakupie energii elektrycznej od swojego operatora.

Fotowoltaika jest nie tylko metodą na zakup tańszego prądu

Jest źródłem energii darmowej. Każda wytworzona we własnej mikroinstalacji ilość energii elektrycznej może zostać na miejscu zużyta. Dodatkowo spadają również opłaty przesyłowe związane ze zmniejszeniem ilości kupionej, a więc i przesłanej przez operatora energii elektrycznej. Część energii w domu zużywana jest przez całą dobę. Od prozaicznych – jak lodówka, po coraz częściej stosowane technologie przyjazne środowisku – rekuparator, pompa ciepła czy wentylacja mechaniczna.

Działają przez całą dobę, więc w ciągu dnia koszt zużywanych przez te urządzenia energii możemy zminimalizować. W ciągu dnia pracują również urządzenia w kuchni, większość AGD – sprzęt kuchenny, odkurzacz, pralka, zmywarka czy kosiarka do trawy to wszystko są urządzenia konsumujące energię których zapotrzebowanie na prąd przynajmniej częściowo może zostać zaspokojone przez własną elektrownię fotowoltaiczną. Dobrze dobrana instalacja PV obniża koszty związane z zapotrzebowaniem na energię nawet o połowę.

System montażowy

Jesteśmy znanym producentem systemów montażowych. Jest to system jednopodporowy wbijany do ziemi przygotowany do montażu paneli fotowoltaicznych monokrystalicznych, polikrystalicznych i amorficznych. Konstrukcja mocowana jest na pojedynczych podporach, które wbijane są kafarem w ziemię. Głębokość osadzenia ustalana jest w oparciu o warunki panujące na miejscu montażu oraz rodzaj gruntu. Standardowo jest to głębokość 1,2 do 1,6 m. Wyżej wspominana konstrukcja jest niezwykle stabilna i prosta w budowie. Ponadto można zastosować ją niemal na każdym gruncie, niezależnie od uwarunkowań terenu.

Elementy wykonane są w bardzo głębokim ocynku ogniowym Z-600, co zapewnia jej trwałe zabezpieczenie antykorozyjne i długoletnie funkcjonowanie. W konstrukcji wykorzystane zostały innowacyjne elementy montażowe. Elementy te zostały opatentowane i są stosowane w budowach farm fotowoltaicznych od lipca 2012 roku. To już kolejna ewolucja konstrukcji wykorzystywana w naszych inwestycjach w Niemczech. Zastosowaliśmy ją również w budowie czwartej co do wielkości farmy fotowoltaicznej w Niemczech o mocy 38 MW w miejscowości Bautzen, gdzie Projekt-Solartechnik był generalnym wykonawcą odpowiedzialnym za wykonanie projektu, dostawę paneli i pozostałych komponentów.

DCIM100MEDIADJI_0003.JPG

Własne biuro projektowe

Projekt-Solartechnik dysponuje własnym biurem projektowym, w którego skład wchodzą inżynierowie, projektanci, konstruktorzy i elektrycy posiadający już 10- letnie doświadczenie, w dużej mierze z rynku niemieckiego, a od 6 lat pracujący również na rynku polskim. Cały nasz zespół znajduje się w Czerniewicach, przygotowując nowe projekty zarówno naziemne, jak i dachowe – prosumenckie.

Na potrzeby prowadzonych przez nas inwestycji tworzymy kompletną dokumentację projektową zaczynając od karty środowiskowej przedsięwzięcia, raportu środowiskowego jeśli takowy jest wymagany, wniosku o warunki zabudowy, wniosku o wydanie warunków technicznych przyłączenia instalacji do sieci energetycznej, projekt budowlany, uzgodnienia ZUD, wniosek o pozwolenie na budowę, rysunki wykonawcze oraz kompleksową dokumentację powykonawczą. W przypadku instalacji częściowo finansowanych ze źródeł zewnętrznych nierzadko, by wykazać efekt ekologiczny takiej instalacji, konieczne jest przeprowadzenie audytu energetycznego budynku, co również robimy samodzielnie, dzięki pracującym w naszym zespole specjalistom.
 • Identyfikowanie dla inwestorów powierzchni dachów spełniających kryteria
 • Szczegółowe dokumenty ofertowe do każdego projektu
 • Prognoza dochodów i obserwacja zysków
 • Strukturyzacja i pośrednictwo odpowiednich rozwiązań w finansowaniu i ubezpieczeniu
 • Pomysły do ochrony przed kradzieżą i ubezpieczeń
 • Wykonanie projektu z jednej ręki: od pomysłu do oddania do eksploatacji
 • Bazująca na Internecie kontrola urządzeń
 • Kompetentne kierowanie projektem z jednej ręki – od pomysłu do kierowania zakładem
 • Komponenty wysokiej jakości I zoptymalizowane układy do urządzeń z zakresu fotowoltaiki
 • Pomysł logistyczny naszej firmy pozwalający zaoszczędzić czas
 • Profesjonalny i zgodny z terminem montaż i wykonanie konstrukcji
 • Wyczerpująca i przejrzysta procedura odbioru
 • Jasne i zrozumiałe dane dokumentacyjne
 • Usługi dostosowane do eksploatacji, konserwacji, utrzymania w należytym stanie i naprawy.

Dane kontaktoweBarlickiego 2, 97-200 Tomaszów Mazowiecki
+48 44 712 23 27
biuro@projekt-solartechnik.pl

LokalizacjaRODOAdministratorem Państwa danych osobowych jest Projekt Solartechnik Group. z siedzibą w Tomaszowie Mazowieckim, pod adresem ul. Barlickiego 2, 97-200 Tomaszów Mazowiecki.

Pełna treść polityki prywatności, zawierająca wszelkie informacje wymagane na podstawie art. 13 i 14 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (dalej „RODO”), dostępna jest na stronie internetowej https://projektsolartechnik.com/en/cookie-policy/.


PROJEKT-SOLARTECHNIK GROUP spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Mazowieckiej 55, 97-216 w Czerniewicach wpisana do Rejestru Przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym, pod numerem KRS 0000468833, której akta rejestrowe przechowywane są w Sądzie Rejonowym w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego posiadającą numer identyfikacji podatkowej NIP: 7732473517, numer statystyczny REGON: 101590762, o kapitale zakładowym pokrytym w całości w wysokości 105 000,00 zł.